Priėmimas

Prasidėjo naujų vaikų priėmimas į darželį. Kviečiame birželio 5-11 d. atvykti į įstaigą pasirašyti sutartį. 

 

Prašymai dėl priėmimo į mokyklą registruojami ikimokyklinio ugdymo mokyklų vaikų registracijos ir eilių sudarymo sistemoje https://darzeliai.panevezys.lt/

Priimant vaikus į ikimokyklinio ugdymo mokyklą:

 • laikomasi eilės pagal vaiko tėvų (globėjų, įtėvių) prašymo registravimo datą;
 • pirmenybė taikoma:
  • vaikams, kurių brolis ar sesuo lanko šią įstaigą;
  • vaikams, augantiems šeimoje, patiriančioje socialinę riziką ir (ar) vaikams, kuriems Savivaldybės administracijos vaiko gerovės komisijos siūlymu, paskirtas privalomas ikimokyklinis ar priešmokyklinis ugdymas;
  • įvaikintiems (gavus įtėvių sutikimą), globą turintiems vaikams (išskyrus atvejus, kai laikinoji globa nustatoma tėvų prašymu);
  • vaikams, kurių vienam iš tėvų (globėjų, įtėvių) nustatytas 0–55 procentų dalyvumo lygis;
  • vaikams, kurių tėvai (arba vienas iš tėvų) atlieka tikrąją karo tarnybą arba yra rotuojami (perkeliami) tarnauti iš kitos savivaldybės į Panevėžio miesto savivaldybę.
 • Jeigu yra laisvų vietų, priimami  vaikai, kurių gyvenamoji vieta deklaruota kitose savivaldybėse.
 • Vaiko priėmimas įforminamas dvišale sutartimi. 

 

PRAŠYTUME

Vaikus į darželį atveskite  iki  9.00.  Jeigu vaiko į darželį neatvesite,  iki  9.00 val. būtinai  praneškite grupės mokytojoms tel. +37045 42 09 95. Neveskite į grupę  sergančių  vaikų. Jei vaikas turi  nusiskundimų dėl sveikatos, elgesio,  maisto ar kitų problemų,  būtinai  informuokite apie tai mokytojas. Į darželį vaikus atveskite aprengtus švariais, tvarkingais, patogiais rūbeliais. Pasirūpinkite tinkamu apavu vaikams avėti grupėje. Neleiskite ateiti į grupę vieniems vaikams, juos būtinai palydėkite iki grupės ir palikite mokytojoms ar mokytojų padėjėjoms. Pasiimkite vaikus iš darželio patys, arba įgaliokite pilnamečius asmenis. Apie juos grupės darbuotojus informuokite iš anksto. Draudžiama  vaikus pasiimti nepilnamečiams, neblaiviems asmenims. Iškilus problemoms, neaiškumams dėl mokesčių, vaikų ugdymo, priežiūros,  kreipkitės į mokytojas ar lopšelio-darželio direktorę.

 

REKOMENDUOJAME VAIKAMS GRUPĖJE TURĖTI 

Šukas.
Pižamas.  Jas parinkite pagal sezoną: šiltu laiku – trumpomis rankovėmis, šaltu laiku – šiltas, ilgomis rankovėmis.
Apavą, skirtą nešioti grupėje. Pageidautina, kad batukai būtų neslidūs, kietais padeliais.  Labai svarbu patogus, natūralus apavas. Apavas turi įtakos taisyklingos laikysenos formavimuisi, pilnapadystės formavimuisi, eisenai.  Vengti šiltų ir įsispiriamų šlepečių, nes vaikai gali susižaloti.
Vienkartines nosinaites. Turėti porą paketėlių: vieną – lauko rūbelių kišenėse, kitą – marškinėlių ar suknelių, dėvimų patalpose, kišenėlėse.
Rūbų pamainas. Esant šaltesniam ar drėgnam  orui,  reikalingos  papildomos poros pirštinių ir kojinaičių pakeitimui. Jaunesniems vaikams atneškite apatinių drabužėlių, sauskelnių pamainas.
Pirštines.  Žiemos sezonu darželyje  nemaukite vaikams pirštuotų pirštinių,  nes dėvint jas, vaikams greit nušąla pirštukai. Pasirūpinti, kad žiemos laikotarpiu vaikai mūvėtų pirštines atsparias drėgmei.
Skareles, kepuraites. Šiltu, saulėtu oru  reikalingos orą praleidžiančios kepuraitės ar skarelės galvai  pridengti nuo saulės.
Sportinę aprangą. Medvilninius sportinius marškinėlius ir  kelnes, sportinius batelius, turinčius lanksčius padus. Sportinę aprangą laikyti  medvilniniuose maišeliuose su užrašytais vaikų vardais.

 

REKOMENDACIJOS, KAIP PATOGIAI APRENGTI VAIKUS

Vaikus rekomenduotume rengti taip, kad jiems patiems būtų nesunku ir patogu  atsisegti, užsisegti, užsirišti, užsimauti drabužius, apavą. Taip jie lengviau išmoks savarankiškai apsirengti ir apsitarnauti. Vengti  grupėje dėvėti  kelnes su   diržu, nes judant jis veržia, sunku greit atsegti.
Reiktų stebėti sagų kilpų dydį, jis turėtų atitikti sagą. Gumos, juostelės palaikančios drabužių juosmenį, rankogalius turėtų nespausti, nevaržyti judesių ir nebūti per daug laisvos. Drabužiai neturėtų varžyti judesių, dirginti odą. Raištelius batams naudoti ne per ilgus, pakeisti sutrūkusius ir sugadintais galais. Vengti ankštų, sunkiai apmaunamų batų.